نتایج جستجو برای عبارت :

غوطه وری

روش های متداول گالوانایزینگ

انواع روشهای گالوانایزینگ عبارتند از: گالوانایزینگ الکتریکی، گالوانایزینگ غوطه وری داغ، پوشش دهی مکانیکی، اسپری روی (متالیزینگ) و رنگ کردن با خاک روی.

1. گالوانایزینگ الکتریکی
در این روش تولید که به روش گالوانایزینگ سرد نیز معروف است، می توان از طریق الکترولیز نمکهای روی در داخل یک محلول آبی، هر قطعه ای از قبیل ورقهای کویل شده و یا کویل نشده را پوشش داد. اصل این روش با استفاده از الکترولیت اسیدی نیز انجام می

انواع روشهای گالوانایزینگ عبارتند از: گالوانایزینگ الکتریکی، گالوانایزینگ غوطه وری داغ، پوشش دهی مکانیکی، اسپری روی (متالیزینگ) و رنگ کردن با خاک روی.

1. گالوانایزینگ الکتریکی
در این روش تولید که به روش گالوانایزینگ سرد نیز معروف است، می توان از طریق الکترولیز نمکهای روی در داخل یک محلول آبی، هر قطعه ای از قبیل ورقهای کویل شده و یا کویل نشده را پوشش داد. اصل این روش با استفاده از الکترولیت اسیدی نیز انجام می

1. گالوانایزینگ الکتریکی
در نصب پمپ باید دقت کرد طوریکه محفظه پمپ در زیر سطح تراز آب استخر قرار گرفته باشد (فشار مثبت) و پروانه آن کاملا در آب غوطه ور شود. همچنین محل استقرار پمپ حتی الامکان نزدیک استخر بوده و پمپ ها باید روى پایه بتنى نصب، تراز و محکم شوند. هر گونه ناترازى پمپ با قرار دادن فاصله پرکن در زیر پمپ یا موتور، اصلاح مى شود. چنان چه پمپ در محلى نصب شود که لازم باشد سر و صداى ناشى از ارتعاش پمپ محدود گردد، سراسر فونداسیون پمپ باید روى بالشتک چوب پنبه اى قرار د
در نصب پمپ باید دقت کرد طوریکه محفظه پمپ در زیر سطح تراز آب استخر قرار گرفته باشد (فشار مثبت) و پروانه آن کاملا در آب غوطه ور شود. همچنین محل استقرار پمپ حتی الامکان نزدیک استخر بوده و پمپ ها باید روى پایه بتنى نصب، تراز و محکم شوند. هر گونه ناترازى پمپ با قرار دادن فاصله پرکن در زیر پمپ یا موتور، اصلاح مى شود. چنان چه پمپ در محلى نصب شود که لازم باشد سر و صداى ناشى از ارتعاش پمپ محدود گردد، سراسر فونداسیون پمپ باید روى بالشتک چوب پنبه اى قرار د
گاهی حضورت چه پر رنگ می شود.
آن قدر که در تک تک لحظاتم،وجودت را حس میکنم.
در شادی ام،تو را می بینم خنده بر لب که با آغوش باز، دعوی بوسه ی من بر لبان سرخت میشوی. 
در غمم، تسکین و آرامش دهنده می بینمت که دست نوازش بر سرم میکشی و به من میگویی: آه بنده ی من!  به من امید داشته باش. من کنارتم! 
آنگاه است که من غرقه در خوشحالی و غوطه ور در آرامشم.ممنون بخاطر وجودت خداجون!

روزنه
پشت سایه ها پنهان می شوم.
در نهان گاهِ بودن...
این وصله ی ناجور چگونه به تنم چسبیده است؟ 
بالاخره آشتی می کنم
با چتر و گیاه و روزنه...
که زندگی شکافی است
به گل و مهر و کلمه...
راهی است تا برزخ
تا دایره ی جبروار زمین. 
ساعت ذهنم به عقب بر می گردد.
آدم های نخستین را می بینم که از شکاف
سرک می کشند به ناکجاآبادِ زمان
در تراکم ابرها غوطه می خورم.
و پشتِ روشنی
پنهان می شوم....
محبوبه باقری
چه برایم به جا گذاشته‌ای؟ که درونش هنوز غوطه ورم
این تمام غنیمتم از توست: نامه‌هایت، امید مختصرم
همه را از برم، قلم به قلم، واژه‌های تو آسمان من است
گفته‌ای از گذشته‌ها بگذر من ولی با تو باز همسفرم
می‌کشم بر تنی که می‌لرزد، یک به یک این حروف روشن را
چه حقیرند پیش این خورشید، همه ابرهای روی سرم
واژه هایت مرا بغل شده‌ و در دلم لحظه لحظه حل شده‌ و
قطره قطره مرا عسل شده‌اند، در گلوگاه بغض‌های ترم
این که تکثیر می‌شود در من، سرطان طلایی کلمات
خوانند. عزبز  در ابن روایت دقت وتامل بیشتری  نما وان را با عالیترین سخنانی که از نوابغ دانشمندان بشر شنبده ای بشر شنیدیی مقایسه کن   ایا تا کنون هیچ روانشناس و حکیم و دانشمند اخلاقی را دیده ایکه حالات  روحی بشررا اینگونه تجزیه و تحلیل کند ودر اعماق روح بشر غوطه ور شود وتحقیق و کنجکاوی عمیق دقایق وربزه کاری های حالات نعسانی انسان را تشریح. نماید علما اخلاق بشر پس از قرنها مطالعه و تحقیق باین نتیجه رسیده اند که فضایل کمالات نفسانی انسان چهار
می‌شود ساعت‌ها به این آهنگ تماشای قایق‌ها گوش داد. (دانلود آهنگ)حسی درون بعضی روزهاست که خاطرات را سوراخ می‌کند.‌..
هیچ‌کدام این قرص‌ها خواب آور نیست. فلوکستین حتا توصیه پزشکی منع رانندگی بعد از مصرف ندارد. گاباپنتین تا حدی خواب آورست. این تا حدی احتمالا در حد یک خمیازه‌ست. می‌ترسم به پلی لیست گوشی‌ام نزدیک شوم. نصف آهنگ‌ها پشت‌شان کلی نوستالژی‌ست و مابقی هم حالم را خوب نمی‌کند. یک مدت است، که به یک روز خاص فکر می‌کنم. می‌دانم فکر کرد
.:.داستان راههای نرفته ی این مسیر پر ز شوق جاری برآمده از کوههای کله قندی غوطه ور در دریای دل این بار برایم از تک راهی ازین نقطه آغاز شده. بس که چه شیرین است این ایام. 
.::.آدمک معمولی پر التهاب روزهای دلواپسی این بار راه خود را از شالوده ی یک بنای ساده پایه میگذارد. میرود که فقط از دست ندهد آنچه را ک هم اکنون نیز نداردش.
.:::.محبت را پیدا کرده ام اگر پشتش افکار پلید دام گستردن یک انسان از جنس زن نباشد، خوبی را دیده ام اگر از روی علاقه بوده باشد، زیبای
 Shirazart.blog.ir 
۱- روش نقش انداختن بر روی لوح فلزی به وسیله ی واکنش اسید بر روی لوح .نخست طرح بر روی یک غشاء مقاوم به اسید با سوزن حک می شود تا سطح فلزی زیر آن آشکار گردد .سپس لوح در درون حمام اسید غوطه ور می شود و اسید به درون خطوط خراش خورده ی طرح نفوذ می کند .هر چقدر لوح مدت بیشتر در درون ظرف اسید بماند ، عمق خطوط بیشتر می شود .گاه برای تاکید بیشتر بر برخی نقاط خاص از طرح می توان باقی قسمت ها را با لاک الکل پوشش داد و سپس این کار را مجدداً تکرار کرد ‌.
و این آخرین فرصت برای رویا دیدن است ... چقدر دوست دارم امشب در آغوش رویاها گم شوم ... و به بیکرانه دریاها سفر کنم و روی ابرها قدم بزنم ... ماه را بغل کنم و عطر مهتاب را نفس بکشم ... به پروانه ها زل بزنم و از روی رنگین کمان سر بخورم ... و آنگاه به چشمک ستاره ها زل بزنم ... در اقیانوس عشق غوطه ور شوم و تمام احساسات وجودم به جز دوست داشتن را دور بریزم ... و هیچ عضوی به جز چشم برای زل زدن نداشته باشم ... در خلا عشق بمانم و هیچ چیز لمس نکنم ... چه رویاهای قشنگی هستند
قالیچه می‌بافد
در ایوان خانه‌ای روبروی خیال
زنی گیس بافته!
گره‌ میزند عطرآگین
گره میزند جنس نور زلال
و آسوده آهی رها می‌کند
برای خنک‌کردن سینه‌ای
که از دوری شاخه‌ی اطلسی
به این روز افتاده‌ است!
پشت دورترین جسم هستی، خدا!
پندار پنهان کرده است
نه از روز رفته مینالد
نه به  ساعتی بعد دلداده‌ است
عاشقی وقت دگردیسی او را آورده
رج به رج پشت هم گره میزند عطرآگین
کمی آنطرف‌تر...
در ایوان خانه‌ای روی شاخ یک ‌شاتوت
یک نفر در حال پروانه شدن است
غوط
در موارد زیر با اورژانس تماس بگیرید :
کودک دچار مشکل تنفسی شده و یا بدلیل غوطه ور شدن و فرورفتن در آب تنفس او متوقف شده باشد.( بیاد داشته باشید کودکان میتوانند حتی در ۳ سانتی متری زیر آب هم غرق شوند).
دچار حادثه ای نزدیک به غرق شدن شده باشند.
هدف این مقاله از دکتر زخم بکارگیری آن بعنوان راهنما می باشد. یادگیری اقدامات احیای قلبی بطور صحیح برای والدین و پرستاران کودک بسیار حائز اهمیت میباشد.
ادامه مطلب
گاهی لحظه به بنده ام می گذرد که در دلش نه کفر باشد و نه ایمان
...
امروز هم گذشت و نمی دانم که از سخت جانی ام بنویسم یا
از آن لحظاتی که همه عزیزانت دست های بلند شده
و خالی و پر از اضطرار مرا دیدند..
و مرا در آغوش نگاهشان پناه دادند..
سبک بال تر ازهمیشه
و منقطع از
همه عوالم به سوی تو و عزیزان درگهت
با آیه های نور و یس گذشت
لحظات شب آخر شعبان المعظم و
اولین شب عزیز ماه رمضان
...
یا الله ..
این غریب و غریق و غوطه ور در نعمتت را رها نکن

پ.ن:
تمت ...
در گذشته، سانسور از طریق مسدود کردن جریان اطلاعات به اجرا در می‌آمد. در قرن بیست‌ویکم، از طریق غوطه‌ور کردن انسان‌ها در سیلاب اطلاعات بی‌اهمیت و نامربوط عملی می‌شود.
انسانها واقعا نمی‌دانند به چه چیزی توجه نشان دهند، و اغلبْ وقت خود را صرف بحث و بررسی درباره‌ی موضوعات فرعی میکنند.
در زمانهای دور، قدرت داشتن به معنی دسترسی به اطلاعات بود. اکنون قدرت یعنی آگاهی بر اینکه از چه چیز باید چشم پوشید .
کتاب #انسان_خداگونه
اثر #یووال_نوح_هراری
غمگین نباشید ،چرا که خوشبختی می توانداز درون تلخ ترین روزهای زندگی شما،زاده شود ... باورکن....در تقدیر هر انسانی معجزه ایازطرف خدا تعیین شده که قطعأ در زندگی، در زمان مناسب نمایان خواهد شد!یک شخص خاص..یک اتفاق خاص..یا یک موهبت خاص..منتظر اعجاز خدا در زندگیت باش ،بدون ذره ای تردید!زندگی درست مثل نقاشی کردن است..خطوط را با امید بکش..اشتباهات را با آرامش پاک کن.. قلم مو را در صبرغوطه ور کن...و با عشق رنگ بزن.....بخشنده باش اما زیاده روی نکن حساب گر ب
نمیدانم چگونه است که لحظات بی تو اینقدر آهسته میروند، اما چون که هستی این قدر شتاب میگیرند. 
نمیدانم شاید آنها هم به انتظار نشسته‌اند و چون تو یا نسیمت آیی و آید تندتر میتپند. شاید در آغوش آنها هم،
قلبی هست که خیال آمدنت ضرباهنگ‌شان بالا می‌یرد. شاید آنها هم تا بحال در آغوش تو 
جای گرفته باشند و آهنگ تندشان آرام گرفته باشد. شتاب‌شان آرام گیرد و در بی‌نهایتت غوطه‌ور شوند.
در حضور تو انگار ثانیه‌ها هم طعم بی‌نهایت شدن را می‌چشند. بی‌نها

خواب که ساعت ندارد اصلا معلوم نیست دوازده شب که خسته و له می چپی زیر پتو قرار است دقیقا کی پلک هایت بسته شود. چند دقیقه باید رویا ببافی و چقدر قرار است در آن رویاها غوطه ور شوی تا خوابت ببرد.
من خیلی شبها فردایم را مرور می کنم. همانجا در نور کم و آبی رنگ اتاق، از صبح تا شب فردا را چنددقیقه ای مرور می کنم. تمام که شد و باز خوابم نبرده بود گذشته ها می آیند سراغم. اتفاقات دور و تار آدم های رفته خاطرات خاک گرفته.
ادامه مطلب
روزتخریب بقیع مانندروز محشراست/تازه درآن داغ احمدباعلی وکوثراست/دشمنان برولایت درجنایت غوطه ور/اندرآن شهرمدینه کینه شان برحیدراست/مزد پیغمبر وآلش این نبوده در جهان/زحمت دشمن همیشه برخودپیغمبراست/اشک وغم برشیعه باشد درچنین روزی عیان/یادمانی درمدینه پشت دیوارو دراست/مرگ برآل سعودی چون جنایت میکند/اورفیق بریهود وغرب وهرچه کافراست/انتقام حق بیاید ریشه کن سازد ستم/بهرمهدی وظهورش لشکری بارهبراست/
آسمان بندگی امشب پراز ایمان شود/روی سرازبهر بخشش آیت قرآن شود/هرمسلمانی ببارد دیده اش ازمعرفت/در تجلی ولایت قلب رااحسان شود/هم شب قدرخداو هم شب سوگ علی/شیعه تاروز قیامت بهراو گریان شود/از سرشب تاسحر آید سلام جبرئیل/رحمت وبرکت فراوان جاری ازرحمان شود/ماهمه مهمان حق ودردعا هم غوطه ور/بابصیرت مزدانسان روضه رضوان شود/نامه اعمال شیعه دست مهدی میرسد/سختی دنیاوعقبا بهرماآسان شود/
سپری کردن وقت با کیفیت برای آشنایی با مشتری ، اهداف و توانایی های آنها و آشنایی آنها با تیم خود ، شما را برای ایجاد یک رابطه مشتری و آژانس بهتر تنظیم می کند. جواب این کارگاه های غوطه وری است. درباره نحوه ایجاد یک بنیاد قوی با مشتریان خود در جمعه Whiteboard جمعه که توسط Heather Physioc ارائه شده است ، بیشتر بدانید.
برای باز کردن نسخه با وضوح بالا در یک برگه جدید ، روی تصویر تخته سفید کلیک کنید!رونویسی فیلمسلام ، همه ، و به جمعه Whiteboard خوش آمدید. نام من هدر فیز
توضیحات کمربند شنا
مشخصات فنی:
جنس: فوم + روکش پارچه ای
کارکرد:
مناسب برای شناوری نسبی بر روی آب با اهداف ورزشی، درمانی و تفریحی
مناسب برای آموزش شنا
مناسب برای انجام تمرینات غوطه وری در قسمت عمیق آب با اهداف ورزشی و درمانی

برای اطلاعات بیشتر و سفارش محصول اینجا کلیک کنید.
میخواهمتمثل رود که دریا رامثل ابر که رعد را، که برق رامثل شاخه که پرنده را، مثل پرنده که شاخه را
معنای بودنی، معنای جاودانگیهمیشگی و هر لحظه تازهتولد و مرگپیوند ناپیوستنیهاست لبخندتآن لحظه که شعله میکشد اشک در چشمانت
و بغض در گلویت
و آن لحظه که پسش میزنی
جان منست که بر لب می آید و بر نمی آید، از تنی که غوطه میخورد میان دریا
و نمیداند میماند یا میرود، و زندگی دیگری را ورای بودن و نبودن تجربه میکند
میخواهمت بیش از زندگی، ورای بودن و نبودن
اینه
بوسیله گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ مسعود تقدیسی لاریجانی اظهار داشت: در پی کسب خبری از مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ تو ساعت ۹ و ۵۴ دقیقه روز دوشنبه ۱۰ تیرماه مبنی پیاده شدن غرق جوانی ۱۶ ساله در دریای بابلسر، ماموران انتظامی سریعاً به محل حادثه مشیت کردند. وی افزود: ماموران با جناب داخل محل ماجرا داخل معاینه های اولیه دریافتند، پسری ۱۶ ساله داخل پارکینگ دوم خارج از طرح تندرست سازی سیل گرفتن به جهت شرایط کریه فضا و طوفانی بودن دریا و همچنین توجه ن

باران معشوقه ی من است / نزار قبانی 

دوباره باران گرفتباران معشوقه‌ی من استبه پیش بازش در مهتابی می‌ایستممی‌گذارم صورتم را ولباسهایم را بشویداسفنج وارباران یعنی برگشتن هوای مه آلود شیروانی های شاد!باران یعنی قرارهای خیسباران یعنی تو برمی‌گردیشعر بر می‌گرددپاییز به معنی رسیدن دست های تابستانی توستپاییز یعنی مو و لبان تودست‌کش ها و بارانی توو عطر هندی‌ات که صد پاره‌ام می‌کندباران‌، ترانه‌ای بکر و وحشی سترپ رپه‌ی طبل‌های آف
از آخرین باری که نوشتم خیلی خیلی میگذرد و این یعنی دلم نخواسته بالای پایین این روزها یادم بماند. هر چندحافظه ی قوی دارم، در واقع باید بگویم حافظه ی خیلی خیلی قوی دارم، یاداوری جزییات هر حادثه تلخ و شیرین تا یک جایی خوب است، بیشتر که بشود میشود مایه ی عذاب و من این روزها در این عذاب لعنتی غوطه ورم ...
چند روزیست به هر جان کندی که شده خودم را مجاب کرده ام بنشینم سر کار...از این رخوت رخنه کرده در تار و پود لحظه هایم بیزارم.
حسین درخشان  قطعه و ساعت خر
توضیحات دوچرخه نشسته آبی
مشخصات فنی:
جنس: استیل 304
ابعاد : طول: 134cm، عرض: 62cm، ارتفاع: 126cm

عمق  مفید استفاده:130 – 140 cm

کارکرد:
مناسب برای افراد دارای آسیب دیدگی در ناحیه کمر
مطلوب برای یک تمرین کامل به علت غوطه وری تقریباً کامل بدن، چیزی که در دوچرخه های عادی امکان پذیر نیست
مناسب برای دوره های آبدرمانی و توانبخشی
برای اطلاعات بیشتر و سفارش محصول اینجا کلیک کنید.
بیائید سحرها خیلی گریه کنیم آخ که ما یتیمیم...اگر یتیم نبودیم بیست ملیون خواهر و برادرمان را جلوی چشممان گرسنه مرگ نمی کردند که ما آه بکشیم و تماشا کنیم
اگه یتیم نبودیم بارون رحمت خدا این طور واینمیساد روی هستی و زندگیمون که ما اشک بریزیم و تماشا کنیم که ریشه مون داره توی آب می پوسه
یتیمی خواری دوران یتیمی
اگر توی خواری دوران غوطه ور نبودیم این طور سرویسمان نمی کردند که یکسال گذشته کرده اند...حالا کم کم ناو هم می آورند توی خلیج فارس و ما هیچ نم
"خصوصیّت برجسته‌ی جامعه‌ی ما «عدم تعادل» است. برای آن که ما در هرج و مرجِ مادّی و معنوی غوطه‌ور نشویم، از داشتنِ یک حدّاقل تعادل ناگزیر هستیم، پس باید هوشیار بمانیم. باید هدفی برای جامعه‌ی خود تعیین کنیم.این هدف باید بدانگونه باشد که هر فردی خیرِ خود را در خیرِ جامعه ببیند؛ به عبارت دیگر، این "تنـهارَویِ" لجاج‌آمیز باید جای خود را به روحِ همکاری بدهد. بدینگونه، نوعی تعاونِ صمیمانه بینِ طبقات مختلف اجتماع از یک طرف و بینِ ملّت و دولت از طر
زندگی مثلِ آفتابِ لطیفِ دمِ صبح، خودش را می‌پاشد روی پوستِ دستانم و میخزد در لایه های عمیق وجودم.حالا می‌فهمم که قبل تر ها درکِ من از حیات چقدر محدود بود، چقدر سطحی، چقدر عطر گل ها کم در جانم نفوذ می‌کرد، چقدر لطافتِ باران فقط پوستم را قلقلک می‌داد، از غم فقط اشک بر چشم هایم می‌نشست و آشفتگی مهمانِ دلم می‌شد، و از شادی فقط لب هایم فرم لبخند یا خنده ی بلند می‌گرفت و توی دلم یک چیزی قلقلک می‌شد.
حالا انگار رسیده ام به طبقات تازه تر، نفوذ پذی
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
اهل سقیفه گواه هستند که پیامبر فرمودند
علی مع الحق و الحق مع علی
و
آنا مدینه العلم و علی بابها
ولی علی که حقیقت محض است و همیشه حق باعلی و علی با حق است در خصوص معاویه خلیفه اهل سقیفه میگوید
تو آن خودکامه‌ غوطه‌ور در عیش و عشتری که شیطان آنچه را که از تو باید بگیرد گرفته و درباره تو به آرزوی خود رسیده و در وجود او مانند روح و خون نفوذ کرده است
پمپ کفکش تمام استیل ابارا سری BEST
الکتروپمپ های کفکش مستغرق تمام استیل  ابارا مدل BEST از سری پمپ های مقاوم و پر مصرف در انواع مصارف تجاری و صنعتی مرتبط با تخلیه پساب های فاضلابی ، تخلیه استخرها ، مصارف آبیاری و انتقال مایعات مواد غذایی و مصارف دارویی می باشند . این پمپ ها به دلیل داشتن بدنه ، پروانه و پوسته پمپ تمام استیل 304 می توانند سیالات تمیز و یا آلوده را با حداکثر قطر ذرات 20 میلی متر در حداکثر دمای 50 درجه سانتیگراد انتقال دهند . عمق غوطه و
بی مقدمه می گویم، اگر می دانستم کار پروژه ای که دکتر فیروزی می گفت پیاده کردن دو ساعت و نیم وویس جلسه است و فعلا دو ساعتش 22 صفحه آچهار شده، واقعا قبول نمی کردم. این روز ها که تقریبا می توان گفت کمی شلوغ است. این روز ها مدام به این فکر می کنم که پختگی این است که روایط خانواگی، روابط عاطفی، مشکلات و مسائل اصلا نباید در استوری ها و پست ها و عکس های پروفایل نفوذ کنند که اگر اینطور باشد، انگار چیزی کم است. حانیه چند وقت پیش یک استوری گذاشته بود با این
پمپ کفکش تمام استیل ابارا سری BEST
الکتروپمپ های کفکش مستغرق تمام استیل  ابارا  مدل BEST از سری پمپ های مقاوم و پر مصرف در انواع مصارف تجاری و صنعتی مرتبط با تخلیه پساب های فاضلابی ، تخلیه استخرها ، مصارف آبیاری و انتقال مایعات مواد غذایی و مصارف دارویی می باشند . این پمپ ها به دلیل داشتن بدنه ، پروانه و پوسته پمپ تمام استیل 304 می توانند سیالات تمیز و یا آلوده را با حداکثر قطر ذرات 20 میلی متر در حداکثر دمای 50 درجه سانتیگراد انتقال دهند . عمق غوطه
در این مقاله مشخص شد که فعالیت مغز در زمان غوطه‌ور شدن در یک کتاب قوی، تنها به درگیر شدن قسمت‌های مشخصی از ان محدود نمی‌شود که مسئول پردازش زبانی این کار مشقت‌بار هستند. در واقع زمانی که فرد به شدت با یک داستان ارتباط برقرار کرده است، مغز او اعمال و احساسات شخصیت‌های داستان را منعکس می‌کند. بنابراین اگر شخصی در رمان مورد علاقه‌ی شما در حال شنا کردن باشد، بخش‌هایی از مغز شما نیز که در زمان دست و پا زدن در یک استخر درگیر می‌شوند، فعال می‌
چند وقت پیش در جمعی نشسته بودیم جمع نسبتا صمیمی بود، داشتیم ا. آینده حرف میزدیم و از مثلا ده سال دیگر که کداممان کجا هستیم و به چه جایگاهی خواهیم رسید، در افکارم غوطه ور بودم که یکی از افراد حاضر در جمع شاید بی منظور و فقط از روی نادانی یا برای شوخی، با دیدن ذوق زاید الوصف من که در صدا و چهره ام هویدا بود، رو به من گفت من میدونم ده سال دیگه هم تو همچنان داری زیر گاوها رو تمیز میکنی، من چنین انتظاری نداشتم پس بهم برایم گران آمد برادرهایم که در جم
دوربین های مدار بسته Outdoor که ویژه نصب در پیرامون های خارجی هستند طوری طراحی می شوند تا بتوانند در برابر نفوذ آب و احد و غبار مقاوم باشند و اجزای داخلی آنها از تخریب مصون بماند. به این دوربین ها به اصطلاح دوربین مداربسته ضد آب گفته می شود. دوربین مداربسته ضد آب در مدل های گوناگون بولت، باکس و در دو گونه آنالوگ و IP عرضه می شوند. برخی از این دوربین ها نیز دارای خاصیت های دیگری همانند خاصیت ضد خرابکاری، امکان دیدن در شب و لنزهای قابل تنظیم  هستند.

سیستم Bubbler
یک تغییر جالب توجه در اندازه‌گیری فشار هیدرواستاتیک مستقیم، استفاده از یک گاز پاکیزه برای سنجش فشار هیدرواستاتیک درون یک مخزن محتوی مایع می‌باشد. این سیستم لزوم تناس مستقیم المان سنجش فشار با مایع فریند را حذف می‌کند، به‌طوری که اگر مایع فرایند خورنده باشد این سیستم می‌تواند بسیار مفید واقع شود. چنین سیستم‌هایی را اغلب سیستم تیوب حباب (bubble tube) یا سیستم لوله‌ی غوطه‌ور (dip tube) می‌نامند. این نام‌ها به خوبی توصیف می‌کنند که در
بسم الله الرحمن الرحیم
با شرمندگی، سرافکندگی، ابا و ننگ این مقایسه قابل شنیدن است.
شنیده‌ایم که در دوران امام حسین علیه السلام،
مدینه النّبی،
به مدینه‌ای دیگر تبدیل شده بود.
شهری که مرکز کنسرت‌ها و آوازه‌خوان‌ها و زنان رقاصه شده بود!
یعنی شهری که محل هجرت پیامبر بوده است و سال‌ها رنج و سختی را برای دین الهی به خود پذیرفته بود، در کمتر از پنجاه سال به چنین وضعی تبدیل شد.
زمانی امام حسین علیه السلام شهید می‌شوند که مردم جز ظاهری برای نماز
:: ای باران...از غصه ام آگاهی

هوالودود

پنجره را باز بگذار. باید عطر خاک باران خورده و موسیقی قطره ها اتاق را پر کند. باید کمی به خودت استراحت بدهی، مثلا دراز بکشی و چشمانت را ببندی و به هیچ چیز جز باران نیندیشی. نه در دل شعر بخوانی نه برای خودت فکر و استدلال کنی و نه در خاطرات غوطه ور شوى. 

دل بسپار به عطر بهاری این بارش... بهار دارد مى رسد. این را من نمى گویم...تقویم نمی گوید... شکوفه ها نمی گویند...امشب این قطره های معجزه گر، که هر یکی رزق جوانه ای
:: ای باران...از غصه ام آگاهی

هوالودود

پنجره را باز بگذار. باید عطر خاک باران خورده و موسیقی قطره ها اتاق را پر کند. باید کمی به خودت استراحت بدهی، مثلا دراز بکشی و چشمانت را ببندی و به هیچ چیز جز باران نیندیشی. نه در دل شعر بخوانی نه برای خودت فکر و استدلال کنی و نه در خاطرات غوطه ور شوى. 

دل بسپار به عطر بهاری این بارش... بهار دارد مى رسد. این را من نمى گویم...تقویم نمی گوید... شکوفه ها نمی گویند...امشب این قطره های معجزه گر، که هر یکی رزق جوانه ای
" بشر مادّی در بیابان ظلمانی مادّه زندگی می نماید و در دریای کثرات غوطه ور است. هر موجی از علائق مادی او را به جایی می افکند. هنوز از صدمات آن موج به خود نیامده،‌ موجی سهمگین تر و هولناک تر از علاقه ی مال و ثروت و منصب و زن و فرزند و غیره،‌ سیلی بر او زده در میان امواج خروشان دیگر پرتابش می کند،‌ به طوری که ناله و فریاد او هم به گوش نمی رسد. به هر طرف می نگرد با حرمان و حسرت رو به رو می شود. در این میان گاه نسیم های روح بخش جذبات الهی او را نوازش می د
همه ی آدم ها ...
شب که می شود ، هر ادمی با سرنوشتش ستاره می شود و می چسبد به سیاهی آسمان تا در افکار من بدرخشد .
او که سر شب نشده دل به خواب داده ،
او که درس می خواند و لای کتاب هایش ، افکارش را پیچانده ،
او که درد دارد و بیماری امانش را برید ،
آن جانباز شیمیایی که سال هاست از بی خوابی رنج می برد و در تمام این سال ها حتی یک ساعت هم نخوابیده ،
آن مرد و زن روستایی که دنیایشان با دنیای من و ما فرق می کند و در اتاق محقرشان به خواب رفته اند،
آن دیوانه که در س
فاصله همه چیز رو خراب می‌کنه. شاید از چیزهای خیلی کوچیک شروع بشه، اما کم کم از ریشه خراب می کنه... شاید شروعش از حرف ھایی باشه که پشت تلفن می‌گیم و رو در رو نمی‌تونیم. شاید از اون روز که باید دستش رو می‌گرفتی و دیگه نگرفتی. شاید از «امروز وقت ندارم ببینمت»، «نشد جواب زنگت رو بدم» ، «گوشیم خاموش شد» ، «ساعت و تاریخ از دستم در رفت» شروع بشه. شاید حتی با وجود کنار ھم بودن، دنیا ھا فاصله بگیرن و ببینیم ھر کدوممون تو یه دنیای دیگه غوطه وریم.
فاصله از
در سالواره هزارمین، نشستن روی صندلی های تکراری ای ک خوب می شناسمش و صحبت کردن از شرح حالی ک پیشتر زیاد گفته ام. در یک کلامِ کوتاه، به تکرارمین بارِ این هزار، نشسته ام و هیچ چیز فرق نکرده است. بی آنکه تفاوتی قائل باشی نسبت به من، یا ک آگاه از این صحبت های ناجدید من باز هم به این مکررات مقید مانده ام. همچون روزمرگی هایی ک بدان وفادار مانده ام. اما تو، بی من سرازیر در مسیرِ سیاهِ دلخواسته ات، لبخند به لب داری از این طغیان و فارغ بال از تمام دل هایی ک
خوشا ای دل که آغاز ربیع است..
نسیم روحبخش بهاری همراه شده با الطاف ایزدی از میان کوههای دست برده بر آسمان ٬ از بر البرز٬ کناره های زاگرس و قله های بیستون به میان شاخسار سروهای بلند میهن می چمد تا به گوش نیاکانمان برساند که نوروز است!  و زندگانی را به دشت های بی جان و جان های خسته با دم مسیحایی خویش باز بخشد. ☘☘
اهریمنان از پهنه عالم می گریزند ودربند میشوند٬
در این هنگامه که زمین و زمان در کانون توجه خداوندی است و پروردگار٬ با دستان پرمهرش گیت
در سالواره هزارمین، نشستن روی صندلی های تکراری ای ک خوب می شناسمش و صحبت کردن از شرح حالی ک پیشتر زیاد گفته ام. در یک کلامِ کوتاه، به تکرارمین بارِ این هزار، نشسته ام و هیچ چیز فرق نکرده است. بی آنکه تفاوتی قائل باشی نسبت به من، یا ک آگاه از این صحبت های ناجدید من باز هم به این مکررات مقید مانده ام. همچون روزمرگی هایی ک بدان وفادار مانده ام. اما تو، بی من سرازیر در مسیرِ سیاهِ دلخواسته ات، لبخند به لب داری از این طغیان و فارغ بال از تمام دل هایی ک

پروژه های روشنایی در بعضی مواقع می توانند گیج کننده باشند و از جمله این موارد ، انتخاب بین مقاومت در برابر آب می باشد . تصور غلط کلی این است که اگر برای محصولی برای مکان های مرطوب رتبه ای داده شود، می توان از آن در استخرها نیز استفاده نمود. در حالی که وسایل زیادی وجود دارند که می توانید در اطراف استخر استفاده کنید ، اما غرق شدن کامل در استخر یک داستان متفاوت است. در این مقاله نگاهی خواهیم انداخت که چه چراغ ها یا لامپ هایی را می توان در زیر آب ا
من امید به رودی داشتم که هیچوقت مقصدش به سمت رودخانه ام نبود. در چاه نمناک زندگی در انتظار پرتو نوری بودم تا بیاید و راه درست را تقدیم من کند! من آن قطره بارانی هستم که در رویای دریا شدن بود اما در حالی که در خیالش غوطه می زد در مرداب تنها اسیر شد. گاهی وقت ها سرنوشت می تواند درد آور باشد اگر احمق نباشید. پس اگر می دانستیم با احمق بودن چقد خوشحال می شدیم هیچوقت بخاطر قدرت تفکر احساس افتخار نمی کردیم. اگر لبخند را نشانه خوشبختی بنامیم. نشانه خوش

تمامی محصولات ابارا برای دستیابی به بالاترین سطح کیفیت طراحی و تولید می گردند. این نوع پمپ های Ebara جهت استفاده در آبهای تمیز و بدون آلودگی به کار می روند و جزو پمپ های خودمکش یا جتی هستند. پمپ های ابارا سری AGA 1.00 قادرند تا عمق 8 متری در زیر آب غوطه ور گردند. این پمپ ها عمدتا جهت استفاده در مصارف خانگی، کشاورزی و عمومی کاربرد دارند.

ویژگی های پمپ آب ابارا سری AGA 1.00
حداکثر فشار کاری 6 بار
دارای موتور 2 پل
بدنه ی پمپ از جنس چدن
دارای درجه حفاظتی IP4
برای سرخ کردن در محیط خانه می‌توانیم از ماهی‌تابه و یا قابلمه‌های سایزهای مختلف و میزان کمی روغن استفاده کنیم ولی خواهید دید که روغن در صورتی که در کف ظرف قرار گرفته باشد تمامی قسمت‌های مواد غذایی شما به‌صورت یکنواخت و کامل سرخ و پخته نخواهد شد؛ بنابراین بهتر است برای سرخ کردن مناسب مواد غذایی را در روغن در حال جوشیدن غوطه‌ور سازید. در این مدت‌زمان مواد غذایی با روغن در حال جوشیدن ارتباط پیداکرده و به‌صورت یکنواخت و کامل پخت خواهند شد.
تو هیچوقت بارانِ اینجا را ندیده‌ای. نمی‌دانی چه بد می‌بارد. نمی‌دانی با غمی که پیچ خورده دور گلو چه کار می‌کند. نمی‌دانی اگر خانه خالی باشد. یک سکوت چسبناک تمام مدت روز با تو باشد. دلتنگ باشی. اندوهگین و پشیمان. صدای باران چطور آدم را بهم می‌ریزد.من تنهایی را می‌شناسم. برای سال‌ها تنها بوده‌ام. اما این حجم تو خالی‌ای که با رفتنِ تو پدید آمده، هیچ حس آشنایی برای من ندارد‌. چرا رفتی؟ چرا من را با سکوتی تنها گذاشتی که گوشم را پر کرده؟ چهار س
به طور کلی قیمت الکترود جوشکاری را با لحاظ کردن کیفیت، نوععملکرد ان در شرایط مختلف و میزان رضایت عمومی مشخص خواهد کرد. نوع کاربرد الکترود های جوشکاری نیز از دیگر عوامل موثر در تعیین ارزش این محصول استراتژیک خواهد بود. دیگر فاکتور تعیین ارزش و قیمت الکترود جوشکاری کد استاندارد آن است که مطابق با استانداردهای امریکایی به شرح زیر است:
https://irelectrode.ir/shop/
سیستم کدبندی برای الکترود جوشکاری قوس الکترویکی
حرف پیشوند E برای نشان دادن الکترود استفاده
همانطور که از نام آنها پیداست ، پمپ های شناور ساخته می شوند که در داخل مخزن ، چاه یا ظرف دیگری قرار می گیرند.
ساخت پمپ های شناور انواع مختلفی از پمپ ها را طراحی می کند تا آنها را برای غوطه وری مناسب کند. موتور پمپ های شناور در محفظه های پر از روغن محصور می شوند که با ماده ای که پمپاژ می کنند ، ارتباطی ندارند. آنها از این مزیت برخوردار هستند که در ابتدا خود ترکیب کننده هستند زیرا در زیر سطح رسانه برای پمپاژ کار می کنند.

در زیر لیست های مختلفی از
رها از قیل و قال دنیای دون
پر از نور، آگاهی؛ جنون
به هر پرسش بی جوابی جواب
ز هر حالت بی‌قراری برون

وجودش سراسر پر از سود و جود
چنان کودکی غوطه‌ور در وجود
درون جهان؛ درک یک بودنش
همانی که بودیش، کامل می‌نمود...

این خدا، قهرمان؛ این زمان
درونت نشسته، درونت عیان
که تا بشکنی خود و جویش کنی
بگردی ز پیریِ خود جاودان

------------------------------
پ.ن.1: واگویه‌های یک ذهن فراری از کلاس روان‌شناسی عمومی؛ 4/آذر/98
پ.ن.2: مشخصا شبیه شعرهای قبلیم راحت و روان نیست، و

خوش دارم که در نیمه های شب؛
در سکوت مرموز آسمان و زمین به مناجات برخیزم...
با ستارگان نجوا کنم و قلب خود را به اسرار ناگفتنی آسمان بگشایم...
آرام آرام به عمق کهکشانها صعود نمایم؛
محو عالم بی نهایت شوم ...
از مرزهای علم وجود  در گذرم و در وادی ثنا غوطه ور شوم...
و جز خدا چیزی را احساس نکنم.

سردار شهید دکتر مصطفی چمران
صدای آهنگ ماشینی که راننده‌اش از توی آینه ما را نگاه می‌کرد و قول می‌داد که اگر نرسیدم خودش برسانندم تهران، صدای ضبطش که تو را خطاب می‌کرد: عزیز راه دورم و چیزهایی در ادامه‌اش که زیاد به ما ربطی نداشت، چشم‌هات وقتی خوابی، وقتی بیداری و می‌توانم ببینمشان، وقتی برق می‌رود و با چراغ قوه می‌بینمشان، وقتی خوابی و غر می‌زنم، وقتی بیداری و بازی می‌کنیم، وقتی اولویت نوع ماست‌ها را من انتخاب می‌کنم، وقتی می‌خندی، وقت‌هایی که قلقلکم می‌ده
سونی کنترل جدید بازی بی سیم PlayStation 5 'DualSense' را آغاز کردکنترلر بی سیم جدید پلی استیشن 5 - با نام DualSense - از تصاویر منتشر شده در وبلاگ رسمی پلی استیشن روز سه شنبه رونمایی شد که در مقایسه با کنترل های قبلی کنسول بازی های ویدیویی مانند DualShock 4 ، قابلیت های جدید خود را گسترش داد.
مرتبط: بازی 5 خواهد شد بیشترین دوستانه رایانه ای رایج تا کنون
کنترلر بی سیم Sony PlayStation 5 DualSenseکنترلر جدید در طراحی نهایی خود است و توسعه دهندگان در حال اجرای ویژگی های جدید و منحص
فیلم «عصبانی نیستم»
دیشب هم که «کمپ ایکس ری»
امشبم که «سد معبر»
حتی فیلم  «لا لا لند»
همه کتابا
همه آهنگا
همه و همه
بیهوده بودن و زندگی کثافتی که توش غوطه‌وریم رو بم یاداوری میکنه
حتی قرآن، من کلا با اصل قضیش مشکل دارمو و ناراضی ام اون میاد برام فرعو تعیین میکنه
همه چی مسخره و بیهودس
هیچ انگیزه ای برا ادامه زندگی ندارم
اون احساس ها فطرت های درونیم هم خاموش شدن
دیگه بی نهایتو نمیخوام دیگه هیچ میلی به جاودانه شدن ندارم هیچ میلی ندارم که
بدونم
ENG  POOL  GROUP
MOHANDES  ESTAKHR  GROUP 
گروه مهندس استخر
مشاوره  ،  محاسبه  ،  طراحی  ،  نظارت  ،  ساخت 
تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های : 
استخر شنا : خصوصی و عمومی 
آبنما ، جکوزی ، مجموعه پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی 
اتاق ماساژ  ، تونل مه  ، حمام سنتی  
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک
در ایران و کشورهای همجوار 
سونای خشک :
بدن افراد هنگام سونا تقریبا برهنه است یعنی افراد به طور معمول نباید به جز مایو (آن هم از جنس نخ) چیز دیگری بر تن داشته
متن‌ های زیبا در مورد تبریک ماه رمضان

بوی رمضان می‌آید؛ بوی خوش قرآن و شمیم شکوفه‌های دل انگیز مناجات و رایحه روح بخش بندگی خدا.

بوی خوش گدایی و خواستن در دعای سحر از معبود می‌آید، لحظات دلنشین عالم قبر از ابوحمزه.

خداوندا! فرموده بودی که بر بندگان، رئوف و مهربانی و بر گنه کاران، عطوف و بخشنده؛

ولی من هیچ گاه این حقیقت را به خوبی اکنون درنیافته بودم.

آری! من در مرداب غفلت و لجن زار دوری از تو،

غوطه ور بودم که ناگهان، ندای ملکوتی

«
عشق تو وجود تک تکمون جریحه داره حتی وقتی در منفورترین حالتِ حسی وجودی قرار میگیریم..
اون لحظه هم یه چیزی قلقکمون میده سمت یه چیز و شاید هم یه شخص..
و میگردیم دنبال امید تازه واسه زندگی..
حالا این  بهونه امید میتونه صرفا مجازی و معنوی باشه یا زمینی و ملموس..
و من این روزا دارم امیخته این دو تا رو تجربه میکنم!
دارم یاد میگیرم از بی رحمی هام کم کنم..قلبمو صاف کنم از همه چیز و همه کس..
ادا در نیارم و حساس نباشم..
تصور همچین دنیایی هم جذابه واسم..
پذیرفتن
نمی‌دانم چه اصرار بیهوده‌ایست که ننویسم؛ آن‌هم حالا که بیشتر از هر وقتی انبوهِ کلمات شُره می‌کنند به حجمِ سرم و سرریز می‌شوند تا نرمه‌ی انگشت‌ها! احساس می‌کنم آنقدر در نادیده‌انگاری افراط کرده‌ام که بوی ماندگی گرفته‌اند. امروز اما انگشت‌ها را یله داده بودم سمت کاغذ و گوش به زنگ نشسته بودم که سوت‌ْکشان بیایند و رد بشوند از انگشت‌ها و قطارِ خسته‌ام دمی بیاساید. وقت نوشتن اما جمله‌ها چندپاره شد. چندتاشان گم شدند. یکی دوتاشان به کندی
تبار انحراف : پژوهشی در جریان شناسی انحرافات تاریخی
تبار انحراف : مهدی طائب، سوره مهر
معرفی:
امروز ما در دنیای اسلام مکلفیم که هوشیاری ، توجه، دشمن شناسی وتکلیف شناسی را به اعلا درجه ممکن برای امت اسلام، جهان اسلام وملت خودمان تدارک ببینیم.
امام خامنه ای:واین کتاب با کوشش های فراوان در راستای تبیین عرصه ی دشمن شناسی به شیوه ای روان و مدون و جامع تهیه و تدوین شده است.
بریده کتاب:
بنی اسراییل در سرزمین شیر و شهد به حکومت رسیدند. این سرزمین بهشت ر
از من به  آنه ی جوان...
سلام آنه جانم...امیدوارم در این روزهای سخت حالت خوب باشد...راستش را بخواهی هیچ کس مرا به این چالش دعوت نکرد،اما من سخت دلم هوایت را کرده بود...
آنه جانم،همدم روزهای آرام کودکی ام،نمیدانم تو الان کجای این دنیایی،اما امیدوارم از این روزهای ملتهب جهان به دور باشی...
راستی آنه جانم...میدانی من چندبار کلمه ی گرین گیبلز را سرچ کرده ام؟که بدانم کجای این جهانی؟میدانی چندبار چشمانم را بستم و خودم را همراه تو کنار متیو و ماریلا تص
NAQIB POOL GROUP
NAQIB ESTAKHR GROUP
گروه نقیب استخرمشاوره  ،  محاسبه  ،  طراحی  ،  نظارت  ،  ساخت تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های : استخر شنا : خصوصی و عمومی آبنما ، جکوزی ، مجموعه پارک آبی ، مجموعه آبدرمانی اتاق ماساژ  ، تونل مه  ، حمام سنتی  سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمکدر ایران و کشورهای همجوار 
نصب پمپ استخردر نصب پمپ باید دقت کرد طوریکه محفظه پمپ در زیر سطح تراز آب استخر قرار گرفته باشد (فشار مثبت) و پروانه آن کاملا در آب غوطه ور شو
 هرروزیه مشغله یاچالش جدید منو بخود مشغول می کنه وهردل مشغولی که دردنیایی از احساس غوطه وراست رنگ تک تک موهای منو سفید وسفیدترمی کنه .
هرروز که می گذرد نشان از کوتاهی فرصت های زندگی است . درخیابان وکوچه وبازار دنیایی جدید درپیش رو هست که ما هم گوشه ای از ان هستیم دنیایی متعلق به نسلی جوان ترازما . وهمتراز های ما هرکدام به نوعی سردرگریبان خود وزندگی با هزاردل مشغولی این ور وان ور می روند وبادیدن هم سن خود گویی همزبانی دردنیایی نااشنایی جوان ه
امروز یک جورِ ملتهبی بود،
انگار حنجره ی های هر کداممان بلند گویی بود رسا، کِ عالم و آدم را بکشاند بِ دورِهمیِ نسبتن خصوصی و جمع و جورِ ما.
درُ دیوار هر کدام بِ بهانه ای شنیدند دعوت های ناخواسته ی مارا، بعضی ها از سر کنجکاوی آمدند، بعضی ها خندیدند و بِ نحوی دَک شدند و بعضی دیگر تلنگری بهشان خورد و آمدند و بعضی هامان هم کِ در هسته ی اصلی قرارِ اولیه بودیم.
خلاصه ی جمعمان؛ من، رِ، زِ، میم، سین و سین بودند.
قبل از بکاء را بِ گفتگوهای بی انتهایمان گذ
مواد لازم جهت تهیه کروکت صبحانه تخم مرغ و مارچوبه:
3 قاشق غذاخوری کره3 قاشق غذاخوری آرد همه منظوره3/4 فنجان شیر 2٪6 تخم مرغ بزرگ پخته ، خرد شده1/2 فنجان مارچوبه تازه خرد شده1/2 فنجان پیاز خرد شده سبز1/3 فنجان پنیر چدار خرد شده1 قاشق غذاخوری ترخون تازه خرد شده1/4 قاشق چای خوری نمک1/4 قاشق چای خوری فلفل1-3 / 4 فنجان خرده نان پانکو (ژاپنی)3 تخم بزرگ ، کتک خورده استروغن برای سرخ کردن بدون چربی
طرز تهیه کروکت صبحانه تخم مرغ و مارچوبه:
در یک قابلمه بزرگ ، کره را ر
مرا در عشق خودت ب بند کشیدی و تنها در این وادی پر از آشوب رها کردی و رفتی
ببین  چه پر رنگ شده ام.
من آن بی رنگی مطلق تو را می خواهم آزاد از هر چه ک هست.
رهایم کن.
رنگ سرخ مرا بین
رنگ خون است ک در آن غوطه می خورم.
رنگ عشق
رسوا شدم دیگر...
من فقط دل ب رضای او سپرده ام و دیگر هیچ.
راضی ام با رضای او و دیگر هیچ... هیچ

اگر هنگام گذاشتن هویج در یخچال، سر آن را ببرید مدت بیشتری تازه می‌ماند و پلاسیده نمی‌شود.

آماده شدن زودتر چای

اگر مهمان دارید و می‌خواهید چای شما زود آماده شود به اندازه یک استکان آب در کتری بریزید و بگذارید به جوش آید. وقتی جوشید با آن چای خود را دم کنید و سپس کتری را پرکنید تا بجوشد. وقتی جوش آمد، چای غلیظ به دست آمده را رقیق کنید. دیگر فرصت بیشتری برای دم کشیدن نیاز نخواهید داشت.

خش‌های ظروف بلوری را می‌توانید با خمیر دندان صیقل دا
 بچه ها رفته اند بیرجند. تا شنبه توی اتاق تنها هستم. امروز بیدار که شدم شروع کردم به جمع و جور کردن. اتاق بی اندازه در هم و بر هم بود. دوست داشتم نامرتبی هایش را خودم به تنهایی مرتب کنم آن هم وقتی دیگران نیستند. بعد کمی درس خواندم. بیشتر وقتم را به روشی کاملا ناسالم هدر دادم. در خودم فرو رفتم و در افکار پرت و پلا غوطه ور شدم. تنم را منقبض کردم، پشتم را گرد کردم و همه ی تنش ها را ریختم توی دیافراگم و قفسه ی سینه ام. 
پیش پ نرفتم. اوایل دوست داشتم تنها
اشک در چشمانم حلقه میزندمن این بی تحملی را هر لحظه دارم طاقت میاورمتوباز هم قرار نیست فراموش شویانگار تا ابد همه تا من را میبینند دربارهء تو کنجکاو میشونددوباره روز از نو روزی از نواشک قفل شده گوشه ی چشمانم میان ریختن و ماندنمیان گریختن و جاری شدنمیان ...و وقتی تو قرار نیست پاکشان کنی آبی به دست و رویم میزنم ..آب از آب هم تکان نمیخورد..اصلاً معلوم نیست دیگر!طاقت می آورم ولی این من نیستم که دارد انتقام میگیرد زمانه است که بو عشق در اوفتاده استدق

نام فارسی : غواص گلو سرخنام انگلیسی : Red-throated Loonنام عربی : سماک احمر الحنجرةنام علمی : Gavia stellataتوضیحات : این پرنده از خانواده غواص می باشد. دو گونه پرنده از خانواده غواص در ایران دیده شده است که یکی غواص گلو سیاه و دیگری غواص گلو سرخ می باشد. غواصها معمولا پرندگانی پرجثه و شناگرانی ماهر می باشند که اغلب اوقات خود را بر روی آبهای مسطح و نسبتا عمیق می گذرانند ، روی آب غوطه ور می شوند ، تغذیه می کنند و به استراحت می پردازند. و فقط در فصل زاد و ولد ج
(میدونم عکس بی کیفیته ولی علاقه ی عجیبی به این عکس از شهیدچمران دارم)
همیشه میخواستم که شمع باشم،بسوزم،نور بدهم و نمونه ای از مبارزه و
 کلمه حق و مقاومت در مقابل ظلم باشم.
می خواستم همیشه مظهر فداکاری و شجاعت باشم و پرچم شهادت را در
 راه خدا به دوش بکشم.
میخواستم در دریای فقر غوطه بخورم و دست نیاز به سمت کسی دراز
 نکنم.
میخواستم فریاد شوق و زمین و آسمان را با فداکاری و آسمان
 پایداری خود بلرزانم.
میخواستم میزان حق و باطل باشم و دروغگویان و مصل
عیادت از بیماران از گذشته تا به امروز در بسیاری از فرهنگ‌ها و جوامع وجود داشته است و احتمالا شما نیز تجربه بستری شدن یکی از دوست یا نزدیکانتان در بیمارستان را داشته اید. به همین جهت حتما به عیادت آن بیمار رفته اید.در روایت هست که کسی که بر سر بیمار می‌رود، مثل کسی است که در رحمت الهی غوطه‌ور می‌شود. ممکن است بعضی تعجب کنند که مگر بر سر بیمار رفتن چه خصوصیتی دارد…. چون تأثیر آن تأثیر غیرقابل محاسبه و برتر از محاسبات معمولی است. روحیه دادن به
لوله فلزی:شی استوانه ای شکل می باشدکه جهت انتقال مایعات وسیالات بکارمی رود.

انواع لوله های فلزی:
گالوانیزه
سیاه
فولادی
مسی
چدنی
تولیدلوله کاروگیت
تعریف لوله گالوانیزه:اصولافلزات اآهنی قابلیت خوردگی وزنگ زدگی داردبمنظورجلوگیری ازخوردگی پوششی ازفلزروی بروی لوله های فلزی توسط عمل گالوانیسیون قرارمی دهند.لوله های فولادی ولوله های آهنی قابلیت گالوانیزه شدن رادارندکه لوله های گالوانیزه آهنی ولوله های گالوانیزه فولادی نامگذاری می گرددند
بازی پوکر تگزاس را با میلیون ها بازیکن از سراسر جهان آزاد کنید!خود را در دنیای تگزاس هیجان ، چالش و پیروزی غوطه ور کنید تا ثابت کنید که شما یک برنده واقعی هستید.بلوف و بالا بردن ، مهارت های خود را بهبود ببخشید ، تجربه کسب کنید ، دوستان جدیدی کسب کنید و به بهترین بازیکن پوکر تا کنون تبدیل شوید!
ادامه مطلب
Wet Spinning
روش ترریسی قدیمی ترین فرآیند تولید الیاف می باشد. این روش برای مواد تشکیل دهنده الیاف که در حلال حل گشته اند استفاده می شود. رشته ساز Spinneret در یک حمام شیمیایی فرو می رود و هنگامی که رشته ها در آن غوطه می خورند از ماده شیمیایی حمام جدا شده به صورت جامد در می آیند.
چون محلول مستقیما در داخل مایع مجزا کننده اکسترود می شود این فرایند تولید الیاف wet spinning نام دارد. اکریلیک، ریون، آرامید، موداکریلیک و اسپاندکس می توانند با این روش تولید شوند.
کتاب شما نخواهید خواست: یک روایت عجیب که حقیقی بودنش، خواندنی ترش کرده است

کتاب شما نخواهید خواستویراستار: مریم مقانی، رضا رهگذرمترجم: شکوه‌السادات حسینیانتشارات: پرستا(وابسته به موسسه فرهنگی هنری پرستای حق)
معرفی:
به نظر شما می توان در شرایطی که در چند متری دشمن هستی، و هواپیماها مرتب روی سرت چرخ می زنند و با استفاده از عینک های مخصوص شب همه جا را رصد می کنند و… و مدام تو را دنبال می کنند و آخرسر بمبی در چن سانتی ات منفجر می شود و تو زنده ب
من آن‌جا بودم. می‌توانستم از دیوارها رد شوم. میتوانستم از ساب آقای اوه هم تند تر حرکت کنم. می‌توانستم کله بکشم وسط داستان به گربه‌ی مظلوم کنار گاراژ خانه ی پیرمرد لبخند بزنم و به سگ بی ادب چکمه‌ی زمستانی، زبان درازی کنم. من آنجا بودم. درست میان صفحات کتابی که اسمش مردی به نام اوه بود و فردریک بکمن آن را نوشته بود. کتابی که در شناسنامه اش آمده از ادبیات سوئدی است و در مقدمه اش آورده شده که فردریک بکمن همسری ایرانی، به نام ندا ازدواج کرده است و
آزمایش عایقی ترانسفورماتور

یکی از ساده ترین و بدیهی ترین آزمایشات،آزمایش عایقی ترانسفورماتور می باشد،این آزمایش از ابتدای ساخت ترانسفورماتور بطور مکرر انجام می شود،و کمک بزرگی است برای اطمینان از اجرای صحیح نصب بوئین ها،عایق ها،و کلیه قطعات در هنگام مونتاژ روی هسته ترانسفورماتور و نهایتاً پس از اتمام ساخت اکتیوپارت(هسته و سیم پیچ) و پس از نصب در کوره و بیرون آوردن اکتیوپارت این آزمایش تکرار می شود تا همچنان اطمینان از سلامت عایقی وجو
مرا در عشق خودت ب بند کشیدی و تنها در این وادی پر از آشوب رها کردی و رفتی
ببین  چه پر رنگ شده ام.
من آن بی رنگی مطلق تو را می خواهم آزاد از هر چه ک هست.
رهایم کن.
رنگ سرخ مرا بین
رنگ خون است ک در آن غوطه می خورم.
رنگ عشق
رسوا شدم دیگر...
راضی ام با رضای او و دیگر هیچ... هیچ
پ.ن:
نمی دانستم ک حضرت خضر، پیام آور جدایی است.
 موسی در آن صخره ک ب نام حضرت خضر بود، 
چه کشید؟ وقتی ک حضرت خضر ب او فرمود:
{هذا فراق بینی و بینک}
لحظه ی با ارزشی ست؛وقتی از آنهایی که توقع اش را نداری،آرامش می یابی؛مانند وقت استراحت بین درس دادن معلم. باید قدر این لحظات را دانست.به هر حال این لحظه ها هستند که به سرعت ابر میگذرند. و هیچگاه بازنمیگردند؛این غم انگیز ترین داستان است.
صحبت از داستان شد؛این روز ها،در حال گذراندن داستانی تراژدیک در پس زمینه ی زندگی ام هستم. اندوهی عظیم و بی پایان که به زندگی ام سکوت و آرامش داده است؛مگر این همان چیزی نبود که روزها را بخاطرش عجولانه گذراندم و د
"مُستَغرِق" یعنی "غوطه ور
شده" یعنی "غرقه"؛
آری، من در خودم غرق شده ام، آن قدر غرق که همه جا برایم
تاریک است، اما در دل این تاریکی، روشنایی به چَشم می خورد که "همه" به امید آن "زنده
اند" و "برخی" از آنها که "زنده اند"، به امید او "زندگی" نیز می کنند؛ و آن روشنایی بی
پایان که بوده، هست، و خواهد بود،"خدا"ست...

محمدامین نجفی
سرکه به عنوان خورشت مطرح است و چیزی که با نان خورده می‌شود. سرکه جزء غذاهای مفید و سفارش شده است ولی امروزه کسی سرکه را به عنوان غذا و خورشت نمی‌شناسد.بیشترین استفاده از سرکه برای درست کردن ترشی است و به عنوان یک اشتهاء آور استفاده می‌شود ولی قدیم از سرکه به عنوان یک خورشت استفاده می‌کردند.در روایت آمده است:نِعْمَ‌ الْإِدَامُ‌ الْخَلُ‌ مَا أَقْفَرَ بَیْتٌ فِیهِ الْخَل‌یعنی سرکه چه خوب خورشتی است خانه ای که در آن سرکه باشد فقیر و خالی ا
#حدیث_مهدوی
امیر المومنین(ع)

اصبغ بن نباته می گوید: به خدمت امیرالمومنان علی بن ابی طالب علیه‌السلام شرفیاب شدم، دیدم که در دریای فکر غوطه ور است و با انگشت مبارکش به زمین می زند. عرض کردم: ای امیرمومنان! چه شده؟ شما را اندیشناک می بینم؟! با انگشت مبارک به زمین می زنی! مگر به آب و گل علاقمند شده ای؟! فرمود:لا والله ما رغبت فیها و لا فی الدنیا یوما قط، و لکن فکرت فی مولود یکون من ظهری، الحادی عشر من ولدی، هو المهدی یملأها عدلا کما ملئت جورا و ظلما
مفاصل زانوم درد میکنه احتمالا چون مدت زیادی راه نرفتم مث اینکه زیاد خونه موندن داره تاثیرشو نشون میده دیدن نابودی تدریجی، احتمالا پیری این شکلیه هرروز بلند میشی تا ببینی چیز جدیدی رو تو خواب دیشب جا گذاشتی و یه درد جدید سوغاتی آوردی احتمالا اکثرا هم تو رویا زندگی میکنی خب با این تفاسیر منم پیرم.
این قرنطینه ارمغان های زیادی داشته از پیری و  ملال گرفته تا تنهایی و این بهترین و مهم ترینشه ما آدما که با یه عالمه کار ریختن رو سر خودمون و من با ان
 نزار قبانی
دوباره باران گرفتباران معشوقه‌ی من استبه پیش بازش در مهتابی می‌ایستممی‌گذارم صورتم را ولباسهایم را بشویداسفنج وارباران یعنی برگشتن هوای مه آلود شیروانی های شاد!باران یعنی قرارهای خیسباران یعنی تو برمی‌گردیشعر بر می‌گرددپاییز به معنی رسیدن دست های تابستانی توستپاییز یعنی مو و لبان تودست‌کش ها و بارانی توو عطر هندی‌ات که صد پاره‌ام می‌کندباران‌، ترانه‌ای بکر و وحشی سترپ رپه‌ی طبل‌های آفریقایی ستزلزله وار می‌لرزاند
آنجا، هیچکس جز خدا - فقط خدا- سلطنت نخواهد داشتخوش دارم که در نیمه های شبدر سکوت مرموز آسمان و زمین به مناجات برخیزم ... با ستارگان نجوا کنم و قلب خود را به اسرار ناگفتنی آسمان بگشایم ...آرام آرام به عمق کهکشانها صعود نمایم ...محو عالم بی نهایت شوم ...از مرزهای علم وجود در گذرمو در وادی ثنا غوطه ور شومو جز خدا چیزی را احساس نکنم ...
شهید دکتر چمران
+چقدر جالب چند روز پیش بود که یه پستی نوشتم ولی منتشر نکردم
که مضمونش قدرت مطلق خدا بود و رب العالمین بو
برای نیازهای شدید پمپاژ در بازارهای شهری یا صنعتی ، یک بوستر پمپ تقویت کننده با کیفیت بالا را انتخاب کنید.
پمپ هایی با انرژی که جریان کم در سرهای بالا را ایجاد می کند ، که برای ماندگاری ساخته شده اند و برای کار مداوم و بدون آسیب به موتور یا سایر قسمت های سیستم طراحی شده اند.
در ساختمانهای مرتفع استفاده از یک پمپ جهت پمپاژ آب به طبقات فوقانی روش مناسبی نمی باشد. این کار باعث افزایش فشار بیش از حد در قسمت های پایینی سیستم لوله کشی و آسیب وارد شد
 نزار قبانی
دوباره باران گرفتباران معشوقه‌ی من استبه پیش بازش در مهتابی می‌ایستممی‌گذارم صورتم را ولباسهایم را بشویداسفنج وارباران یعنی برگشتن هوای مه آلود شیروانی های شاد!باران یعنی قرارهای خیسباران یعنی تو برمی‌گردیشعر بر می‌گرددپاییز به معنی رسیدن دست های تابستانی توستپاییز یعنی مو و لبان تودست‌کش ها و بارانی توو عطر هندی‌ات که صد پاره‌ام می‌کندباران‌، ترانه‌ای بکر و وحشی سترپ رپه‌ی طبل‌های آفریقایی ستزلزله وار می‌لرزاند

‌وقتی مادرم - یا هر زنِ دیگری اصلن - در مورد بچه‌دار شدن و زایمانش صحبت می‌کند، احساس می‌کنم چه اتفاق لذت‌بخش و خوبی است. گمان می‌کنم اینکه بتوانی مولدِ کسی شبیه خودت باشی قدرت عجیبی می‌خواهد. اینکه حاملِ انسانی باشی که چند سال بعد قرار است مهندس بشود، دکتر بشود و حتی رانندگی کند و قسط‌های خانه‌ی اجاره‌ای‌اش را بپردازد اگر عجیب نباشد، لااقل جذاب و هیجان‌انگیز است. اما گاهی وقت‌ها به شکل دیگری به این قضیه نگاه می‌کنم‌. حتی اگر مادر
همچنان دست و دلم به هیچ کاری نمی‌رود. ظلمت مرا فرا گرفته و دست و پایم را نه در هوای سبک و نامحسوس، بلکه در لجن سفت، در قیر حرکت می‌دهم، از هر تکانی نیرویم ته می‌کشد، چنان خسته می‌شوم که اراده‌ام را از دست می‌دهم، خسته از همه چیز. صبح‌ها دلم نمی‌خواهد از خواب بیدار شوم، توانایی روبرو شدن با زندگی را ندارم؛ ساده‌ترین بروزات و جلوه‌های زندگی، دیدنِ روز، زدن آب به صورت یا خوردن یک لیوان شیر! به زحمت چیز می‌خوانم، چشمم روی خطوط، مثل آدم چلاق
*وَ أنْ لَیسَ لِلانسانِ إنسانِ إِلّا ما سَعَى. سوره نجم/۳۹
+در توابع  ریاضی اکسترمم‌های نسبی نقاطی از تابع‌اند که رفتار تابع در آنها از لحاظ صعودی و نزولی بودن تغییر می‌کند.
++ هر نقطه اکسترمم، یک نقطه بحرانی است اما عکس آن صادق نیست. نقطه‌ی بحرانی مشتق صفر است (همان توقف) اما تغییر رفتار قبل و بعدش نداریم. همواره صعودی یا نزولی

فکر می‌کنم همه‌ی آدم‌ها یک نقطه‌ی عطف در زندگی‌شان دارند. گاهی هم چند تا. به زبان ریاضی‌اش می‌شود نقطه اکسترمم
این هتل قرار است تجربیات فضانوردی را به فروش برساند و از سال ۲۰۲۱ طرح آن اجرایی شود. فرانک بانجر بنیانگذار این طرح می گوید:" ما می خواهیم مردم به فضا بروند زیرا فضا آخرین مرز تمدن ماست."
شرکت فضایی اوریون اسپن که مقر آن در هوستون است اذعان داشت که "اولین هتل لوکس فضایی" را تا اواخر سال ۲۰۲۱ افتتاح خواهد کرد.
ابعاد فضای داخلی این هتل همانند هواپیمای جت گلف استریم است، یعنی ۱۰/۶۷ در ۴/۲۷متر. این هتل برای ۴ مسافر و دو خدمه با اقامتی ۱۲ روزه در ارتفاع
پیش و پس از دولت پهلوی دو حکومت بوده یکی حکومت قجری و دیگر حکومت فجری و چه جالب است که تفاوت این دو حکومت تنها یک نقطه است
که قجر را از فجر تمیز میدهد.
ولی در عمل این دو حکومت حتی به اندازه یک نقطه هم تفاوت ندارند.
اگر در روزگار قجری ظلم و باج خواهی شاهزاده و ارباب بود امروز رانت خواری و باج خواهی شیخ و آقازاده است.
اگر در آن روزگار فقر خودش را در قالب علف خواری و برگ خواری نشان میداد امروز آن را در قالب زباله گردی و زباله خواری می بینیم.
اگر در آ
#محسن_چاوشی در هر آلبوم تجربه‌ای نو برای خود و مخاطبانش می‌آفریند. هر آلبوم یک #قمار تازه برای اوست، هر چند برخلاف #قمارباز شعر مولانا معمولا او در این قمار نمی‌بازد. او حاضر به تکرار خودش نیست و این اگر چه بعضی مواقع خود من را هم می‌آزارد اما این باعث شده که در بلند مدت شاهد رشد در آثار محسن چاوشی باشیم.اگر نقطه قوت آلبوم #ابراهیم، آهنگسازی و تنظیمش بود (و البته صدای محسن چاوشی که از نظر من نقطه قوت همه‌ی آثار اوست) و این‌ها ضعف برخی از اشعا
روشهای پاکسازی و ضد عفونی موبایل
1)استفاده از الکل 96 درصد
ایمن ترین روش برای پاکسازی موبایل است و در هیچ شرایطی هیچ نوع آسیبی به گوشی شما نمیرساند این الکل در داروخانه ها موجود است
2)استفاده از الکل و آب 50 درصد
این نسبت یعنی نیمی آب و نیمی الکل 96 درصد میتواند پاک  کننده خوبی بعد از روش اول باشد این روش برای پاکسازی گوشی در بقیه اوقات سال نیز مفید فایده است و بدلیل استفاده از گوشی در شرایط مختلف خوب است هر از گاهی حتی زمانی که شیوع ویروس مطرح نبا
DR  POOL  GROUP
گروه دکتر استخر
مشاوره ، بازدید ، کارشناسی
بازسازی ، نوسازی ، زیباسازی
عیب یابی ، سرویس دوره ای  
کنترل ، تعمیر و نگهداری پروژه های : 
پارک آبی ، آبدرمانی ، استخر ، جکوزی آبنما 
تونل مه ، حمام سنتی ، حمام ترکی
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا نمک ، سونا برف در ایـران
دانش انتقال بیماری‌ها مؤید آن است که برخی از بیماری‌ها بر اثر استقرار یا راهبری نادرست و کلر زدن نامناسب استخرها شنا از تماس و یا بلعیدن آب آلوده ایجاد می‌شود که از بین آنه
تویی که تمام روزهای من بودی و من بعد از تو، روز ندارم. تویی که تمام شب‌های منی، تمام شب‌هایِ پر از درد. غوطه‌ور شدن‌های طولانی درون جوشابه‌های مالیخولیا. روحِ سرگردانِ پر از زخمِ خیره به ماه، به ماه ترک خورده، به نیمه‌ی تاریک ماه ترک خورده. پس از تو رنگ لبخندهایم را از یاد برده‌ام و به هر چیزی، هر طناب پوسیده‌ای دست برده‌ام تا که پناه باشد. تا که مأمن. تا که آرام شوم. تا که آرام گیرم. تا که برای فراموشی اما یک جایی تاب نیاورده است آن چیز و
لواط ولید بن عبد الملک خلیفه غاصب اموی با برادرش!!!
به گزارش ابن کثیر دمشقی از علما و مورخین بزرگ اهل سنت عمری، وقتی سلیمان برادر ولید بن عبد الملک اموی جنازه او را دید گفت:
أشهد أنک کنت شروبا للخمر ماجنا فاسقا ولقد أرادنی على نفسی هذا الفاسق وأنا أخوه، لم یأنف من ذلک.
شهادت می‌دهم که تو بسیار شراب می‌خوردی و در پلیدی غوطه‌ور بودی؛ و این بدکار می‌خواست که با من عمل ناپسند انجام دهد با اینکه من برادر او هستم و از این کار هیچ بدش نمی‌آمد.
البدا
در
زندگی بعدی، کاش می‌شد مسیر را وارونه طی کنم. در آغاز، پیکری بی‌جان و مرده باشم و
آن‌گاه راه آغاز شود.

در
خانه ای از انسان‌های سالمند، زندگی را آغاز کنم و هرروز همه چیز، بهتر و بهتر شود.
به خاطر بیش از حد سالم بودن، از خانه بیرونم کنند. بروم و حقوق بازنشستگی‌ام را جمع
کنم. و سپس، کار کردن را آغاز کنم.

روز
اول، یک ساعت طلایی خواهم خرید و به مهمانی و پایکوبی خواهم رفت. سپس چهل سال پیوسته
کار خواهم کرد و هرروز ، جوان‌تر خواهم شد. آن‌گاه برای د

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

عنوان